Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


STRONA GŁÓWNA

Parafia św. Jerzego jest parafią cywilno-wojskową. Duszpasterstwem obejmuje mieszkańców wydzielonej części Sopotu oraz żołnierzy z wyznaczonych gdyńskich jednostek. Patronami naszej parafii są św. Jerzy oraz Matka Boża Częstochowska.


Aktualności
:: Ogłoszenia duszpasterskie
:: Intencje mszalne
 
   •   Ze względu na warunki epidemiczne obowiązuje przepis sanitarny, który dopuszcza w przestrzeni kościoła obecność 1 osoby na 15 m kw. powierzchni – dotyczy to nie tylko Mszy św., ale również nabożeństw, np. nabożeństwa majowego - w naszym kościele może przebywać jednorazowo 60 osób. Pamiętamy również o zachowaniu dystansu społecznego (1,5 m), dezynfekcji rąk i realizowaniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni.
   •   Serdecznie dziękujemy wszystkim tym z Państwa, którzy okazali życzliwość i okazują troskę o materialne sprawy parafii. Cieszymy się iż mimo nagonki na Kościół w Polsce i kapłanów , okazujecie Wasze przywiązanie do Wspólnoty Parafii św. Jerzego. Wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni !!!
   •   Dziękujemy za wpłaty na rzecz Parafii, zarówno te przyniesione do świątyni , czy kancelarii, jak również te wpłacone na konto parafialne drogą elektroniczną.
   •   Liczymy na każde wsparcie udzielane naszej Parafii.
   •   Dziękujemy za Waszą hojność. Wiemy, że możemy na Was zawsze liczyć.
   •   Niech Dobry Bóg pozwoli Wam cieszyć się dobrym zdrowiem, a władza pozwoli godnie żyć i pracować. Szczęść Boże !!!
   •   Ks. Proboszcz
   •   Jan Wołyniec
   •   DEKRET BISKUPA POLOWEGO W SPRAWIE DYSPENSY OD OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ I ŚWIĄTECZNEJ EUCHARYSTII
   •   Dekret wydany 16 października 2020 r., podpisany przez biskupa polowego Józefa Guzdka oraz kanclerza kurii polowej ks. dr Jana Dohnalika.
   •   W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i powtórnym wprowadzeniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 oraz kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, od dnia 17 października 2020 roku udzielam wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Powyższa dyspensa obowiązuje aż do odwołania.
   •   Zachęcam osoby korzystające z dyspensy, aby trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz łączyły się duchowo z odprawianą liturgią, także za pośrednictwem środków audiowizualnych. Proszę o zachowanie więzi ze swoją parafią m. in. poprzez transmisje, utrzymywanie łączności modlitewnej, a także – o ile to możliwe – poprzez nawiedzenie świątyni lub uczestnictwo we Mszy Świętej w ciągu tygodnia, przy zachowaniu zasad sanitarnych.
   •   Jednocześnie po raz kolejny apeluję o zachowanie wszystkich obostrzeń nałożonych przez prawo państwowe i przepisy sanitarne, a także wskazań Konferencji Episkopatu Polski odnośnie bezpiecznego uczestnictwa w liturgii. Zachęcam także wiernych do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, gdyż ten starożytny kościelny zwyczaj w niczym nie uchybia czci Najświętszego Sakramentu, a zdaniem specjalistów jest bezpieczniejszy z punktu widzenia sanitarnego.
   •   Na trudny czas zmagania z pandemią udzielam pasterskiego błogosławieństwa
   •  
   •   bp Józef GUZDEK
   •   Biskup Polowy
   •   Od 27 lutego 2021, osoby przebywające na terenie Sopotu, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczek . Z tego obowiązku zwolnieni są duchowni sprawujący czynności lub obrzędy religijne podczas ich sprawowania.
   •   Jednocześnie informujemy, że nasz kościół p/w Św. Jerzego jest otwarty i dostępny do indywidualnego nawiedzania przez wiernych w dni powszednie w godz. 08.00 - 17.15 oraz w niedziele w godz. 08.00 - 19.15. – poza godzinami, w których odprawiane są Msze Św. ( limit osób przebywających w świątyni)

Służba Boża
:: Duszpasterstwo
:: Katechizacja :: Poradnictwo

Msze św. w niedziele:
7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.30

Msze św. w dni powszednie:
7.30, 18.00

środy 17.30

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia:
piątki 17.30

Intencje mszalne i wypominki można zamawiać w biurze parafialnym
w godzinach urzędowania lub w zakrystii po każdej mszy św.

Kartki z intencjami modlitewnymi (odczytywanymi w czasie nabożeństw)
można wrzucać do skrzynek przy ołtarzach bocznych.

Możliwość przystąpienia do spowiedzi podczas każdej niedzielnej mszy św.
(w dni powszednie bezpośrednio przed każdą mszą
albo nabożeństwem ją poprzedzającym).

Osoby chore oraz w podeszłym wieku nawiedzane są przez kapłanów
w każdy I piątek miesiąca.

Godziny urzędowania biura parafialnego:

   •  poniedziałki 9.00 - 10.00
   •  piątki 19.00 - 20.00

W święta państwowe i kościelne biuro nieczynne.

W nagłych przypadkach (pogrzeb, udzielenie Sakramentu
Namaszczenia Chorych) można zgłaszać się do biura parafialnego
poza godzinami urzędowania po wcześniejszym umówieniu się
drogą telefoniczną.

Biuro parafialne znajduje się w budynku plebanii
(wejście od ul. Kościuszki).
Biuro parafialne

Ofiara na potrzeby parafii

konto: 97 1160 2202 0000 0000 5465 2932 (Bank Millennium)
Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 1 1 6 3 6 6 3 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2021 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021, 08.37 :: Online: 2 (max 104) :: Wygenerowano w: 0,005 sek.