Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


The Continentals

The Continentals


The Continentals to jeden z najstarszych i największych ruchów muzycznych na świecie. Grupa zapaleńców w 1963r. rozpoczęła wakacyjne tournee po Stanach Zjednoczonych starając się łączyć talent muzyczny z ewangelizacją. Po kilku latach, przemierzając cały amerykański kontynent, stwierdzili, że warto nadać tej inicjatywie kształt organizacyjny i nazwali się - od długotrwałego charakteru podróży, jakie odbywali - The Continentals.

Obecnie koncerty rozbrzmiewają w wielkich katedrach Europy i w maleńkich salkach gdzieś w Tajlandii, dla dorosłych, młodzieży i dzieci, zawsze z nadzieją na dotarcie do najgłębszych potrzeb ludzi: fizycznych, emocjonalnych i duchowych.

Rokrocznie na świecie inicjatywa Continentals angażuje 45 tys. ludzi, co pozwala zrealizować fenomenalną ilość około 1500 koncertów.

Uczestnicy Continentals wierzą, że mogą wykorzystać swoje talenty i zapał by zachęcać ludzi do zbliżenia się do Jezusa Chrystusa i do Jego miłości. Zarazem udział w warsztatach wiąże się z olbrzymim wysiłkiem. Każda tura zajmuje najczęściej 4 tygodnie ćwiczeń, występów i wyczerpujących podróży. W zamian każdy uczestnik zdobywa doświadczenie sceniczne, pozyskuje nowych przyjaciół z różnych krajów i czuje ogromną satysfakcję płynącą ze służby dla Boga i Jego Królestwa. W tych warunkach przecież codzienna modlitwa przyjdź Królestwo Twoje nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Zasadą uczestnictwa jest też zachowywanie wysokich standardów moralnych i osobiste naśladownictwo Jezusa. To autentyczne przeżycie wyrażane jest potem na scenie, gdzie widzowie są zarażani entuzjazmem i zaangażowaniem artystów.

Międzynarodowe grupy stałych współpracowników powstały oprócz USA także w Południowej Afryce, Brazylii, Chile, Francji, Holandii, Niemczech, Słowacji, Rumunii, a nawet Japonii.

W Polsce The Continentals nie ma swoich stałych przedstawicieli, ale ochotnicy gotowi włączyć się do tego pięknego dzieła (pięknego zwłaszcza dla uszu) są poszukiwani.

Istnieją trzy zasadnicze formacje dostosowane do wieku uczestników: The Continentals (dorośli), The Young Continentals (młodzież) oraz The Continentals Kids (dzieci). Do Polski przyjeżdżają grupy wielonarodowe, najczęściej z Europy.

W tym roku będziemy mieli okazję gościć grupę The Young Continentals, w której młodzież pochodzić będzie z Holandii, Niemiec, Belgii, a także z Polski (dwie gdynianki!). Zespół da kilkanaście koncertów w Niemczech i Polsce, w tym jeden w Sopocie na molo w dniu 29 lipca (sobota) o godzinie 16.00. Wstęp wolny, jednak grupa liczy na zbiórkę pozwalającą skompensować duże wydatki wiążące się z organizacją tournee. W zespole uczestniczy około 40 osób - młodych artystów oraz ich opiekunów.

Warto zarezerwować sobie sobotni wieczór i zjawić się na sopockim molo z całą rodziną!


Miejsce: sopockie molo
Data: 29 lipca 2006r. godz. 16.00
Organizatorzy:
     Szkoła Nowej Ewangelizacji im. św. Wojciecha w Gdańsku
     Parafia św. Jerzego w Sopocie
     Wspólnota Czas dla Rodzin z Matemblewa

WSTĘP WOLNY

Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 1 2 6 1 3 7 2 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2022 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 23.01.2022, 13.08 :: Online: 2 (max 104) :: Wygenerowano w: 0,003 sek.