Parafia Rzymskokatolicka św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Wypominki parafialne

Wypominki parafialne

Pragniemy wszystkim zaproponować w naszej parafii modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych:

   •  jednorazowe - modlimy się za naszych zmarłych zapisanych na kartkach
       każdego dnia w czasie oktawy Wszystkich Świętych
   •  roczne - modlimy się za naszych zmarłych przez cały rok przed niedzielną
       mszą św. o godz. 11.00

Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za jedną duszę wynosi tyle, ile intencja mszalna.

Wypominki roczne polegają na tym, że przed niedzielną mszą św. kapłan wymienia dane dusze z imienia lub nazwiska (w zależności od tego, jak ktoś sobie zażyczył), a następnie odmawiane są modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, 3 razy Wieczny odpoczynek oraz na zakończenie modlitwa o zbawienie wieczne dla tych dusz.

Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie.

Wypominki prosimy składać w kancelarii parafialnej lub u któregoś z kapłanów w zakrystii przed lub po mszach św.

FORMULARZ ZA ZMARŁYCH

Poniżej zamieszczamy druk kartek wypominkowych. Wypełnione i wydrukowane kartki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Jeżeli to tylko możliwe, prosimy, aby pobrany druk wypełnić na komputerze (ułatwi to odczytywanie kartek kapłanom).


Parafia Rzymskokatolicka
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 1 5 7 5 6 9 0 Statystyka odwiedzin

(C) Parafia Rzymskokatolicka św. Jerzego, Sopot 2006-2024 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 09.06.2024, 07.17 :: Online: 2 (max 191) :: Wygenerowano w: 0,003 sek.