Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości.

  1. We wtorek 17 września przypada 80 rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Rozpoczęła się wtedy Golgota naszych rodaków na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwach o tych , którzy zginęli i zostali pomordowani w wyniku tych wydarzeń.

  1. W środę 18.09 obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zachęcamy dzieci i młodzież  w tym dniu do szczególnej modlitwy.

  1. W dniach 20 i 21 września br. odbędzie się doroczna Pielgrzymka Ludzi Morza na Jasną Górę. Szczegółowe inf. w gablocie.

  1. Do końca września przyjmujemy zgłoszenia dzieci, które w tym roku szkolnym chcą przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Również zapisujemy kandydatów do sakr. bierzmowania ( uczniów I klas szkół ponadpodstawowych). Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego w godzinach urzędowania.

  1. Zwracamy się z prośbą do chłopców, którzy byli już u I Komunii Św., o dołączenie do grona ministrantów we wspólnocie służby liturgicznej naszego kościoła. Informacja i zapisy w zakrystii po Mszach św.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszej świątyni: w środę o 17.30 nowenna do M.B. Częstochowskiej;   w piątek o 17.30  nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia .

  1. Sakrament pojednania ( spowiedź) codziennie 15 minut przed każdą Mszą Św. i nabożeństwami.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w przedsionku kościoła nowy nr  tygodnika: „ Gość Niedzielny″, tygodnika: „ Niedziela″ i czasopisma biblijnego „ Galilea″.

  1. Serdecznie witamy  i pozdrawiamy wszystkich Gości odpoczywających w Sopocie nad Zatoką Gdańską. Życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy błogosł. Bożego, opieki MB i świętych patronów.Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 9 8 6 5 1 2 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2019 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019, 07.38 :: Online: 3 (max 104) :: Wygenerowano w: 0,007 sek.