Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA Wielkiego Postu  22.03.2020

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się″. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie.

2. W najbliższą środę, 25 III będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. Tegoroczny Wielki Post, to post od licznych zgromadzeń na modlitwie, ale przecież nie od modlitwy. Naszym potrzebom duchowym wychodzą naprzeciw media poprzez transmisje i propozycje modlitwy on-line w radiu, telewizji oraz Internecie. Uczestniczmy w transmitowanych Mszach św., Drogach Krzyżowych, odmawiajmy różaniec, czytajmy Pismo Święte. Mamy również możliwość korzystania z rekolekcji internetowych, które obecnie prowadzi wielu duchownych. Dobrze wykorzystajmy ten czas.

4. W zaistniałej sytuacji nie ulegajmy panice, ale też nie narażajmy się na niebezpieczeństwo zarażenia przez nieodpowiedzialne zachowanie i działania. Miejmy na uwadze nie tylko własne zdrowie, ale także zdrowie naszych bliźnich. Jesteśmy bowiem za siebie nawzajem odpowiedzialni. Wszystkich prosimy o bezwzględne dostosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i porządkowych, gdyż jest to konieczny warunek zahamowania przypadków nowych zachorowań. Jako ludzie wierzący naszą nadzieję pokładamy w Bogu. .Dlatego też w swych codziennych modlitwach prośmy Go pokornie o pomoc w pokonaniu epidemii koronawirusa. Pamiętajmy również o solidarnośći z osobami starszymi, samotnymi i potrzebującymi w naszym sąsiedztwie, np. poprzez zainteresowanie ich stanem lub pomocą w zakupach.

5. Przy wyjściu kościoła na ołtarzach bocznych wyłożone są rodzinne skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

Ponadto, w ramach „Czynu Dobroci″ – w każdą niedzielę Wielkiego Postu Akcja Katolicka zbiera do kosza wystawionego przed ołtarzem,  dary serca w postaci środków czystości, przyborów szkolnych, słodyczy. Złożone dary członkowie Akcji Katolickiej przekażą placówkom opiekuńczym dzieci, hospicjum i Domom Pomocy Społecznej .

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii nowy nr  tygodnika: „ Gość Niedzielny″ i tygodnika: „ Niedziela″.

7. W ostatnim tygodniu  pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś/p Stephena Omara l. 64 – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 1 0 4 9 6 4 5 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2020 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020, 19.09 :: Online: 1 (max 104) :: Wygenerowano w: 0,011 sek.