Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA Wielkiego Postu  28.02.2021

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy dzień Modlitwy, Postu i solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Eucharystia i misje″. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz misji i misjonarzy.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17.30 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Przypominamy że, za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Spowiedź w I piątek od. godz. 17.00.

4. Przy wyjściu z naszej świątyni na ołtarzach bocznych wyłożone są rodzinne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Jałmużna to jeden z uczynków pokutnych.

Ponadto, w ramach „Czynu Dobroci″ – w każdą niedzielę Wielkiego Postu Akcja Katolicka zbiera do kosza wystawionego przed ołtarzem,  dary serca w postaci środków czystości, przyborów szkolnych, słodyczy.

Złożone dary członkowie Akcji Katolickiej przekażą potrzebującym.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV niedzielę Wlk. Postu. Poprowadzi je ks. prof. dr hab. Wojciech Bęben – wykładowca WSD – Archidiecezji Gdańskiej.

6. Sakr. pojednania - (spowiedź) codziennie 15 minut przed każda Mszą Św. i  przed nabożeństwami.

7. Zapraszamy w środę o godz. 17.45 na nowennę do M.B. Częstochowskiej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w przedsionku kościoła nowy nr  tygodnika: „ Gość Niedzielny″ i tygodnika: „ Niedziela″ .Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 1 1 3 9 1 3 8 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2021 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021, 08.45 :: Online: 2 (max 104) :: Wygenerowano w: 0,010 sek.