Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Ogłoszenia duszpasterskie

XV NIEDZIELA ZWYKŁA  14.07.2019 r.

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy.

2. Gościmy dziś w naszej parafii pana Kamila Radzimowskiego -, który gra na duduku ormiańskim - instrumencie sprzed 3 tyś. lat. Artysta zagra po Mszy Św. 2 utwory. Przy wyjściu ze świątyni jest możliwość zakupienia płyty CD z utworami wykonawcy.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszej świątyni:  w środę  o 17.30 nowenna do M.B. Częstochowskiej;   w piątek o 17.30  nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia .

4. Pod koniec lipca i w kolejnych miesiącach są wolne intencje Mszy Św. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy z okazji rocznic i ważnych wydarzeń w naszym życiu osobistym i rodzinnym. Można je zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Św. lub biurze parafialnym.

5. Ofiary składane dziś na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby gospodarcze w naszej parafii  (m/inn. - drobne remonty, naprawa dachu, konserwacja budynku świątyni) . Składamy serdeczne „ Bóg Zapłać „

6. Sakr. pojednania - (spowiedź) codziennie 15 minut przed każda Mszą Św. i  przed nabożeństwami.

7. Zapraszamy na Mszę Świętą z okazji święta Policji Garnizonu Pomorskiego, w 100 rocznicę jej powstania, która odbędzie się 16 lipca /we wtorek/ o godzinie 9:oo w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Uroczystościom przewodniczyć będzie Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w przedsionku kościoła nowy nr  tygodnika: „ Gość Niedzielny″ i  tygodnika: „ Niedziela″.

9. Trwają wakacje. Pozdrawiamy wszystkich wypoczywających w Sopocie. Życzymy udanego wypoczynku. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki MB i świętych patronów.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej  śp. Krzysztofa Kowakowskiego 75 l.    –  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 9 6 9 6 5 3 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2019 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019, 19.33 :: Online: 2 (max 104) :: Wygenerowano w: 0,006 sek.